Betonové ploty se staví jako stavebnice

Betonové ploty na klíč. Moderní a elegantní řešení, jak zajistit dostatečné soukromí na vlastním pozemku. Postavíte jej za pár dnů i bez malty a lepidla. Je to obdoba stavebnice pro dospělé, jednotlivé díly jsou sice poměrně těžké, ale výstavba je mnohem rychlejší, než u klasického zdiva. Výhodou je také pestrý výběr vzhledových řešení, která připomínají povrch kamene, cihel, dřeva, a různých geometrických ornamentů. Ochrání váš pozemek nejen před zvědavými pohledy sousedů a kolemjdoucích, ale i před zvířeným pouličním prachem a nadměrným hlukem silničního provozu.

kamenná zídka

Co byste neměli opomíjet

Má tento způsob řešení oplocení parcely nějaké stinné stránky? Jistě, že má, jako všechny ostatní. Tím hlavním problémem veškerého betonového, ale i kamenného a cihlového zdiva je, že přes něj neuvidíte, co se za ním odehrává. Pečlivě tedy zvažte jeho výšku, rozmístění, a možnosti kombinovat jej případně s živým plotem nebo se dřevem. Naštěstí těchto řešení existuje celá řada, jednotlivé stavebnicové segmenty jsou široké 50 cm a podle toho lze výšku oplocení upravit.

Dalším problémem může být jeho výstavba, ta je sice zdánlivě snadná, ale velmi záleží na správném vyměření a zabetonování opěrných sloupků, do jejichž zářezů pak přesně zapadají kolmé stěny. Podcenění a odbytí těchto prací pak může vést ke zřícení a poškození celého plotu, případně k pádu na sousední pozemek. Jestliže nad tímto řešením oplocení uvažujete, zvažte i jeho případnou montáž se zárukou na provedenou práci.

cihlová zeď

Bezúdržbovost – v reklamních prospektech se uvádí, že se jedná o bezúdržbové řešení, což je samozřejmě pravda s ohledem na absenci koroze a s tím souvisejících nátěrů. Beton vám ani nezkoroduje, ani neshnije jako dřevo, ale časem se může pokrýt vrstvou mechu a lišejníku. Proti jeho výskytu však stačí pořídit impregnaci, anebo jej občas vyčistit tryskou tlakového čističe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup