Co s chalupou na jaře

Mít chalupu někde na samotě nebo alespoň na venkově, je snem mnoha městských obyvatel. Vždyť co může být hezčího, nežli za sebou zavřít panelákové dveře a rozjet se každý víkend do klidu a pohody. Někdy je ale tak trochu nemožné navštěvovat naši oázu klidu po celý rok. Proto ji na podzim s těžkým srdcem zazimujeme a na jaře bedlivě sledujeme předpověď počasí, abychom si mohli do diáře zaznamenat to přelomové datum, kdy už konečně pojedeme na chaloupku.
·        Co musíme udělat jako první, hned poté, co otevřeme dveře?
–         Pořádně vyvětrat.
–         Jistě znáte ten zatuchlý vzduch.
dlm ze dřeva
POČKEJTE! Ne všechna okna najednou nebo ne na celý den. To byste svému domku způsobili šok a on by se následkem toho orosil. Stěny jsou totiž po zimě prostydlé a mohla by se na nich začít srážet vlhkost. Jak tedy správně vyvětrat? Můžete otevřít všechna okna naráz, ale jen na pár hodin. Tento postup se několikrát zopakuje. A rozhodně je dobré vybrat si teplý a slunečný den. A v žádném případě také nezapomeňte na sklepy a půdu.
letní dům

Po starostech přijdou radosti

Než se chaloupka vyvětrá, můžete zatím udělat revizi plísní. Objeví-li se někde, hned je zapotřebí zasáhnout. Odtáhněte nábytek na několik centimetrů a napadená místa ošetřete vhodným přípravkem. Mezitím se může mužská část rodiny odebrat na kontrolu okapů. Nejsou někde ucpané? Určitě by nebylo příjemné, pokud by vám dešťová voda hrčela do některého okna. Tak a teď se můžeme pustit teprve do práce. To nejhorší nás totiž ještě čeká.
pohled na zahradu

·         Všechno se musí vyprat, lednička se vytře octovou vodou, vydezinfikuje se kuchyňská linka, pečlivě se vyčistí toaleta a koupelna.
·         Vypráší se matrace.
A až budete mít interiér konečně hotový, můžete se pustit do zvelebování zahrádky. To je přeci také jeden z důvodů, proč jste si chalupu pořizovali. Tak s chutí do toho. Cítíte, jak ta zem krásně na jaře voní?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup