Hydraulické oleje chrání nejen před korozí

Obecně všechna maziva jsou používána za účelem eliminace tření. Tím tak efektivně se snižuje opotřebení a zároveň dochází k prodloužení životnosti funkční plochy i celého výrobku. Díky tomu tak není zapotřebí ani vynaložit takovou sílu při činnosti, ať už od stisknutí pouhé kliky či otevírání a zavírání dveří.
parní pohon.jpg
Dochází rovněž ke snížení spotřeby energie, ať už té elektrické nebo lidské. Uvést v pohyb dobře promazaný stroj je podstatně snadší záležitostí. Kromě plastických maziv, které jsou známé pod označením coby vazelína, používáme zejména oleje. Díky konzistenci jsou tak velmi všestranné a lze je využít v mnoha případech, kde plastické mazivo není adekvátní.

Kapalina používající místo vody

Místo vody se v hydralických zařízeních používají hydraulické oleje. Jako kapalina slouží k přenosu tlaku, ale oproti vodě disponují výhodou, že účinně chrání systém proti vzniku koroze a maže plochy, jako je píst či válec. Vyberte si hydraulické oleje nejen do své kutilské dílny. Například kutilové ho upotřebí především v hydraulických zvedácích či štípačích na dřevo. Je však zapotřebí vždy hlídat hladinu oleje v systému, případně doplnit nebo systém odvzdušnit.

Nacházíme se ve vyspělé moderní době, kdy se maximálně používají veškeré druhy mechanických zařízení. Pro mnohé jsou právě určeny oleje. Díky nim tak veškeré prvky stroje a zařízení pracují účinně a bez problému. Produkty jsou nezbytnou součástí pro podniky strojního průmyslu, které disponují vlastními stavebními stroji či výrobními stroji.
olej ve vodě.jpg

V čem spočívá podstata?

Základní funkcí hydraulických kapalin je přenos tlaku v hydraulické sestavě. Potřebné jsou rovněž funkce ohledně mazání pohyblivé části, odvod tepla i efektivní působení proti vzniku koroze.

Prioritou je volba adekvátní viskozity, která je dána zejména typem i konstrukcí čerpadla. V exteriéru je nutné použít oleje s nízkým bodem tuhnutí a naopak vysokým viskozitním indexem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup