I chlapi stárnou

Stárněte jako prošedivělý elegán, ne jako mrzutý dědek! Základem je samozřejmě dbát o své zdraví a být vždy upravený. Na to pozor, určitá ledabylost je odpouštěna jen mládí. Někteří si bohužel pletou nedbalou eleganci se zanedbaností. A to i v dnešní době, která nám umožňuje o sebe pečovat a dle svých možností se i trochu hýčkat. Přinášíme pár tipů, jak se o sebe starat.
senior u stromu.jpg 
Pleť
Na regálech obchodů najdou dnes i pánové spoustu kosmetických výrobků, které pomohou „přibrzdit“ rychlost stárnutí pleti a tvorbu vrásek. Nestyďte se poradit s odborníky. Na vějířky kolem očí použijte oční krém nebo obklad z černého čaje. Po fyzické i psychické námaze v práci i každodenních starostech si i pánové zaslouží třeba masáž, pedikůru či manikůru.
dva motorkáři.jpg
 
Vlasy, vousy, chloupky
Ženy si barví vlasy i v případě, že je šedivé nemají. Podléhají v tomto směru více trendům, náladám a chuti experimentovat. Pánové po barvách sáhnou většinou, až když se objeví šediny. Barvení nechte raději odborníkům! Experimenty rozhodně nedoporučujeme! Dobrou volbou je přirozenost. Někdy vypadají mnohem lépe vlasy a vousy šedivé, stříbrná elegance. Důležité je dodat pokožce, vlasům a vousům dostatek vody. Používejte kosmetické produkty s hydratační složkou. Volte vhodný střih vlasů a dobře si rozmyslete, zda se vašemu obličeji prospěje nechat ho trochu zarůst. Trend „zarostlého chlapáckého dřevorubce“ opravdu každému nesedí a u některých pánů může pak působit až groteskně. Poraďte se s profesionály, partnerkou, přáteli. Ostatní mají větší nadhled. Co se týká ochlupení na ostatních částech těla, s věkem bohužel přibývá. Pozor na chloupky hyzdící uši a nos. Moc hezký není ani pohled na chloupky vylézající z košile. Některým jedincům to může připadat mužné, ovšem k eleganci to má daleko. A pro některé společenské příležitosti je to opravdu krajně nevhodné.
 
Mužná vůně
Každému člověku se může stát, že je z biologických a chemických důvodů jaksi „nevoňavý“. Ale všeho moc škodí. Jsou situace, kdy je to opravdu nepříjemné a trapné všem v „nešťastníkově“ okolí. Myslete na to a vyzbrojte se vhodnými kosmetickými pomocníky!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup