I při mytí auta je třeba držet se pravidel

Neradi jezdíte s autem do myčky, bojíte se poškrábání a nechcete ani, aby vám auto umyl někdo jiný? Tak to nezbývá nic jiného, než se do toho pustit ručně svépomocí. Umýt, ale auto dokonale ručně, není žádná legrace a věřte, že vám to zabere i dost času. Výsledek za to, ale stojí. Často se při mytí auta, ale dopouštíme zbytečných chyb, díky kterým si práci jen zbytečně přidáváme. A jak to tedy dělat správně – poradíme vám.
auto od pěny
·         Čím auto vyčistit: nikdy nepoužívejte k čištění auta staré tričko, už vůbec ne kartáče nebo papírové utěrky či různé houby. Vždy používejte pouze žínku z mikrovlákna, která je k laku auta šetrná a nepoškrábe ho. Když budete drát auto čímkoliv jiným, můžete s ní zrovna do myčky, kde na auto taky kartáče v myčce brát ohled nebudou.
·         Vemte to proudem vody: nejlepší je ještě než se pustíte do čehokoliv jiného vzít silnější špínu a nečistoty proudem vody – třeba s hadice. Nejlepší je samozdřejmě tlakový čistič neboli wapka, ale tu doma asi nemáte, takže hadice naprosto postačí. Pokud byste auto neopláchli takhle vodou, ale myli ho rovnou hadříkem, špína by se jen zbytečně rozmazávala po autě a čisté by tak rozhodně nebylo. Proud vody špínu spláchne a pak se můžete pustit do ručního doladění detailů.
·         Nachystejte si kyblík a vodu: ruční mytí je nejlepší, protože je nejdůkladnější. Do jednoho kyblíku si dejte jen čistou vodu a do druhého vodu se saponátem – klasický prostředek na nádobí postačí. Jestli se bojíte poškrábání laku – připravte si ještě mýdlo a hadřík si vždy namydlete. Hadřík bude po autě hezky klouzat a vy máte naprostou jistotu, že nepoškrábáte lak. Auto umývejte rovnými tahy a to vždy zepředu dozadu. Nikdy ne jinak a už vůbec ne krouživými pohyby. Žínku vždy namočte nejprve do čisté vody a pak do té se saponátem – auto umývejte od vrchu dolů.
mytí vozu
·         Umýt a navoskovat: auto vždy po ručním mytí ještě spláchněte vodou z hadice, abyste smyli pěnu. Auto nechte oschnout – pomůže vám také suchá žínka z mikrovlákna. Nakonec nezbývá nic jiného než auto navoskovat, aby se krásně lesklo a čistý efekt byl stoprocentní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup