Jaké subjekty poskytují hypotéky

Asi každý člověk sní o tom, že bude mít vlastní bydlení, ať už se jedná o dům či byt. A není divu, bydlení ve vlastním má mnoho výhod, a to jak finančních, tak i jiných. Například se nemusíte být, že vám majitel nemovitosti odmítne prodloužit nájemní smlouvu. Také mu nemusíte každý měsíc platit za to, že můžete jeho nemovitost využívat.

Je tedy jasné, že mít vlastní dům či byt má mnoho výhod. Problémem však je, že ceny nemovitostí nejsou zrovna nejmenší. Je to dáno jednak tím, že se jedná o velmi žádanou, přitom však omezenou komoditu, a také tím, že cena stavby domu také není zdaleka nejmenší.

hypoteka3

To však znamená, že běžný člověk si ji nemůže dovolit, tedy alespoň ne bez dlouhodobého šetření. Avšak i zde existuje řešení. Tím je hypotéka, tedy účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Je jich však mnoho druhů, a leckdy může mít člověk problém vybrat tu správnou.

Tím prvním krokem je vybrání vhodného poskytovatele. Hypotéky poskytují jak banky, tak nebankovní subjekty, specializující se na nejrůznější typy půjček. Liší se pak především v tom, jaké podmínky musí žadatel splňovat, aby mu byla jeho žádost schválena.

hypoteka4

U nebankovních subjektů bývají tyto podmínky volnější, v některých případech nejsou ani vyžadovány doklady o výši příjmu. Na druhou stranu zde bývají vyšší úroky i jiné poplatky, o RSPN nemluvě. Také neposkytují doplňkové služby, které nabízí banka, jako je například pojištění proti ztrátě zaměstnání.

Nakonec pak záleží na vás, která pro vás bude nejvhodnější. Možná budete chtít sázet na jistotu a jít do banky. Nebo vám bankovní podmínky budou připadat příliš přísné, a proto vezmete zavděk nebankovním subjektem.

Ať už však vyberete jakkoliv, vždy si dohledávejte reference od současných či bývalých klientů. Budete pak mít jistotu, že dostanete za své peníze skutečně kvalitní službu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup