Jaké výhody mají herní konzole do ruky?

Není pochyb o tom, že mnoho dětí i dospělých rádo hraje videohry. A není divu, koneckonců mohou být velmi zábavné, a často i poučné – přinejmenším se děti přiučí angličtině, což v dnešní době není na škodu. Ovšem otázkou je, kde danou hru můžeme hrát.

Dnes máme štěstí v tom, že ty nejpopulárnější jsou obvykle vydávány hned pro několik platforem najednou. Každý si tak může vybrat buď podle toho, co má doma, nebo podle toho, co mu připadá nejlepší, případně i podle ceny. Ovšem je také potřeba zvážit veškeré výhody a nevýhody.

konzole1

Vezměme si například herní konzole do ruky. Jejich nespornou předností je fakt, že je můžeme vzít kamkoliv a hrát prakticky kdekoliv. Jsou proto ideální například na delší cesty vlakem či autem, kde se díky nim můžeme zabavit.

Na druhou stranu je zde fakt, že rozlišení zde bude mnohem nižší, než u té, která je připojena k televizi. Přeci jen, televizní obrazovka nebo monitor počítače nám umožní vidět mnohem více detailů.

Faktem také je, že díky své menší velikosti (aby se vešel do ruky) nejsou ovládací prvky zrovna největší. Někdy tedy může být obtížnější s nimi manipulovat. To může být problém zvláště v případě, kdy je vyžadována současně rychlost i preciznost.

konzole2

Záleží tedy na tom, jaký typ hry hrajete. Podle toho je pak dobré vybrat si konzoli, neboť tak budete mít z dané hry skutečně ten nejlepší zážitek. Přeci jen, je smutné, když hrajete dobrou hru, ale nemůžete si ji naplno užít, neboť musíte řešit například neohrabané ovládání.

V zásadě však platí, že počítačové verze jsou v naprosté většině případů lepší – nejenže se snadněji ovládají, mají zároveň i více možností a často i lepší grafiku. Nevýhodou pak je, že vyžadují dostatečně kvalitní počítač a často i dobré připojení k internetu. Jen tak si totiž budete moci skutečně užít plný zážitek ze hry. A o to jde hlavně, ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup