Litecoin mining, miner a těžba

Kryptoměny se těží různým způsobem. V případě bitecoinů k tomu potřebujete speciální zařízení. V minulosti šly bitecoiny těžit i pomocí běžného výkonnějšího pc, ovšem právě to už v dnešní době není možné, proto potřebujeme daleko výkonnější zařízení. Takovéto zařízení se nazývá miner neboli zařízení, které vám těží virtuální měnu.

nabídka bank

V případě těžby Litecoinů se jedná o zařízení nazývané jako LTC miner.

Na těžbu potřebujete speciální zařízení

Ltc miner je název pro zařízení, které vám bude těžit Litecoiny. Litecoin je virtuální měna. Těžba je tedy složitější a náročnějí, ale daleko lukrativnější, než je tomu například v případě běžného a více známého bitecoinu.

procesor počítače

LTC miner je zařízení podobné běžnému PC. Toto zařízení je však určené pouze k jednomu účelu a to k těžbě Litecoinů, proto plní svou náročnou a složitou funkci. LTC miner se v dnešní době často dodává jako kompletní sestava, proto se nemusíte obávat, že byste jej doma museli složitě ručně skládat. Dají se objednat speciální druhy LTC minerů, záleží na tom, jak silné zařízení si chcete pořídit. Samozřejmě zde platí přímá úměra, čím lepší zařízení, tím vyšší a efektivnější těžba.

  1. Proč se vlastně jedná o těžbu?

LTC minery provádí potvrzování transakcí. Jakmile jsou transakce potvrzeny a je jich dostatečné množství získáte Litecoin. Nejde proto ani tak o nějakou těžbu, nebo důlní schopnosti, ale jedná se o potvrzování transakcí.

umění komunikace

Zařízení pro těžbu bitecoinů využívá algoritmu SHA-256, kdežto zařízení pro těžbu litecoinů využívá jiného algoritmu, jedná se o Scrypt. Proto také můžete zařízení pro těžbu litecoinů najít pod názvem Scrypt miner.

  1. Ověřte si svou efektivitu těžby

Pokud byste nevěděli, jestli by se vám těžba vyplatila, můžete využít takzvané Litecoin kalkulačky. Tento kalkulátor vám dopředu ukáže, s jakými částkami budete moci počítat. Využívá se také v případě, že již těžíte virtuální měnu a potřebujete si aktuálně ověřit, jestli je vaše těžba stále efektivní a jestli se ještě pořád vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup