Matka v roli samoživitelky rodiny


Ne vždy je to pravidlo, že se rodina skládá ze všech členů potřebných k tomu, aby byla úplná. Někdy je matka odkázána na to, aby zabezpečila celou svou rodinu – tedy její děti, aby nijak nestrádaly a bylo o ně dobře postaráno. Často se totiž stává, že muž v rodině žádným způsobem neiniciuje, a tak je žena, která je samoživitelka rodiny nucena postarat se o vše nezbytné k tomu, aby se svými dětmi přežila nějak sama.
Jak se dá zvládnout situace, ve které je žena předurčena k tomu, aby stavěla hrad z písku?
máma se syny.jpg

Finanční stránka je nejhorší

Zvládnout uživit celou část rodiny, bez rozdílu na počet jejich členů, je nesmírně důležitý úkol, který není nejlehčí splnit. Jestli ve vaší rodině chybí příjem partnera, budete muset zjistit, jaké máte možnosti.
Do jisté míry vám může poskytnout pomoc i sociální úřad, kdy vám nabídne finanční příspěvky, na které máte nárok.
Pravděpodobně se však nebude jednat o nijak závratné sumy, které vám pomůžou vyhrabat se z množství účtů, které musíte platit. Další vaší možností je pomoc rodiny, alespoň co se týče hlídaní a podpory, abyste byla schopná najít si práci (někdy i brigádu navíc), která vám pomůže pokrýt všechny vaše náklady na živobytí.

Starost v podobě povinností

Postarat se o chod rodiny znamená nejen zabezpečit ji finančně a materiálně, ale i hodnotně. A to tak, že svým dětem poskytnete domov, jistotu a bezpečí včetně hodnoty rodiny tím, že tu pro ně budete vždy, kdy to budou potřebovat. Musíte svou práci skloubit s vaším životem doma a péčí o vaše děti, aby vám nic neuniklo a ony nebyly zanedbané.
Škola, výchova, jejich problémy a trápení, včetně chodu domácnosti a úklid musí být něco, co vám nesmí uniknout jen z důvodu, že máte hektické zaměstnání.
Často je totiž přítomnost rodiče doma nepostradatelnou součástí správného dospívání, které jich ovlivní na celý život. Proto buďte po příchodů dětí ze školy doma a pečujte o jejich psychický vývoj.
máma a syn u foťáku.jpg

Dalšího muže si už vybírejte!

Zpočátku se situace, která vám obrátí život naruby bude zdát neúnosná a natolik náročná, že na muže nebudete mít ani pomyšlení. Později však pochopíte, že děti mužskou přítomnost v domě potřebují a vám se tím může ve velké části ulevit a nabídnout pomoc, která bude pro vás neocenitelná.
Na výběr partnera však pečlivě dbejte! Nepouštějte si do vašeho života a života vašich dětí prvního muže, se kterým přijdete do styku a bude se vám zdát sympatický. Musíte si dát čas na to, abyste měli jistotu, že je to vhodný muž do vašeho společného soužití, ať se časem opět neocitněte v situaci, kdy budete na vše sama a s dalším trápením na krku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup