Nejlepší způsob, jak ušetřit peníze!

Podle statistického úřadu je zjištěno, že zhruba 20 % populace má nějakou peněžní rezervu. 15 % si dokáže ušetřit do 10 000 Kč a zbytek žije téměř od výplaty k výplatě. „Od teď začnu šetřit!“ Určitě jste si řekli několikrát, ale pokaždé jste si stejně koupili něco drahého a pak museli počkat na další výplatu. Tomu je od teď konec. Naučte se šetřit!
ušetřené mince
Způsoby na ušetření peněz:
Nejznámější způsob, jak mít alespoň nějaké peníze je dávat si je do různých krabiček, pokladniček, obálek s nápisem, co si za ně koupíte. Na každou věc mít jednu obálku a pokaždé, jak budete mít pár peněz navíc, tak je tam vložíte. Je na Vás, zda peníze budete odkládat týdně, měsíčně nebo po delších časových úsecích. Může se také stát, že za některý měsíc neuspoříte ani korunu, a naopak některý měsíc třeba dva tisíce.
Další osvědčený způsob je, sbírání jedné bankovky nebo mince. Pokaždé, když budete mít v peněžence padesáti korunu, tak ji odložíte do pokladničky. Záleží už na Vás, jaká částka je Vám motivací. Důležité je myslet na to, abyste pokryli důležité náklady a pak až přemýšleli nad tím, jaká bankovka nebo mince je ta pravá.
Kovová metoda = na konci každého týdne z peněženky odeberete všechny kovové mince a dáte je do pokladničky. Nejen, že budete mít lehčí peněženku, ale zároveň i v kovových mincí je mnoho peněz. Uvidíte, že za rok se můžete dostat až na desetitisíce.
mince z prasátka
Někteří lidé si zapisují, kolik a za co každý den utráceli. Když si vezmete z každého obchodu účtenku, zjistíte, že máte daleko více výdajů, než byste očekávali. Člověk si ani neuvědomí, do čeho peníze vkládá a někdy taky zjistí, že utrácí za zbytečnosti a že by se na něčem z výdajů dalo ušetřit.
Z každé výplaty by člověk měl ušetřit nejméně 10 %, aby si mohl koupit co chce a popřípadě mu ještě něco zbylo. Snad Vaše spoření bude od teď úspěšnější!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup