Nenechte se okrádat při měnění peněz

Někteří lidé spoléhají na to, že si mohou vyměnit peníze až v jejich cílové destinace. Ano, ve většině zemích a městech to jde, ale ne vždy najdete vyhovující kurz. Navíc jistota je jistota a Vy nikdy nemáte jistotu, že nebudete peníze potřebovat ještě před tím, než je vůbec vyměníte.
papírové peníze

Neberte inspiraci od turistů

Na nevýhodný kurz se nejvíce nachytají turisti, kteří vůbec netuší kam chodit a kam nechodit. Tím, že jsou většinou v Praze či jiném českém městě poprvé, netuší, který kurz je vlastně dobrý a na kterém prodělají. Je potřeba ale říct, že mnohdy vypadá, že jim to je jedno.
Vy se ale okrádat nenechte a nepodporujte tyto směnárny. Radši věnujte čas vyhledávání směnárny s vhodným kurzem. Toho se vůbec nemusíte bát. Nikdo po Vás nechce, abyste běhali po Praze a hledali tu nejlepší. Většina směnáren má své webové stránky, na kterých uvádí své aktuální kurzy. Navíc tam najdete i chytrou kalkulačku, pomocí které si lehce vypočítáte, kolik za nákup cizí měny zaplatíte. A pokud směnárna nemá webové stránky, nejspíš to je proto, že nemá vyhovující kurz, tím pádem byste u ní velmi prodělali. Jak jednoduché.
Pokud do nějaké směnárny zavítáte, pozorně si přečtěte kurzovní lístek a zda si směnárna účtuje nějaké poplatky. Můžete taky zjistit, že dostanete méně peněz v cizí měně, než byste dostali jinde.
grafické zobrazení

Stačí popojít pár metrů

Dlouhodobě nejlepší kurz má směnárna v Kaprově ulici. Nenechte se odradit dlouhými frontami a buďte si jisti, že tato směnárna Vás jen tak neokrade. Nevýhodně nakoupíte na letišti. Další nevýhodná směnárna se nachází na Staroměstském náměstí. Tato směnárna si sice neúčtuje žádné poplatky, za to dostanete pekelně málo peněz.
Pokud se spoléháte na směnárny v cizí destinaci, zjistěte si od cestovatelů na internetu, kde tam jsou nejvýhodnější kurzy. Můžete tak ušetřit poměrně dost peněz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup