Není půjčka jako půjčka

Pokud se člověk nedokáže sám dostat z fina http://www.ikea.com/cz/cs/pages/vyprodej-cerny-most.html nčních nesnází, v nichž se nachází, nemá nejednou na výběr a musí si zkrátka chybějící prostředky někde půjčit. Stát se to může spotřebiteli stejně jako podnikateli, osobě mladé i starší, ženě i muži, obyvateli města i vesnice, prostě komukoliv.
Jenže ono to s takovou půjčkou nemusí být ani trochu jednoduché. Pokud přijde žadatel do nějaké finanční instituce a ‚může se pochlubit‘ jedině dluhy, záznamem v registrech dlužníků, nízkými příjmy či nevalným daňovým přiznáním, případně pak i exekucemi a jinými stinnými stránkami, dá se vcelku jasně předpovědět, jak to skončí. Úředníci zde dotyčného sice vyslechnou, možná ho nechají vyplnit i nějaká ta lejstra a nějakou dobu ho budou honit kvůli různým potvrzením od čerta k ďáblu, ale pak ho odmítnou a nic mu nepůjčí. Protože jistota je jistota a zamítnout žádost je snazší a pohodlnější než riskovat ztrátu.
ležící bankovky
A pak přijde ke slovu nějaké ta alternativa k bankám. Tedy nebankovní sféra a její americká nebankovní hypotéka.
U tohoto typu půjčky je naděje na úspěch o poznání větší, a to i v případě lidí, kteří jsou na tom skutečně nedobře. Zde totiž nemusí sehrávat ani nedostatečné příjmy, ani registry a další potíže zase až tak zásadní roli. Jednoduše tu stačí, pokud člověk dokáže dát do zástavy svoji nemovitost a prokázat schopnost hradit aspoň nejnižší splátky, a rázem mu lze vyhovět a poskytnout třeba i sedmdesát procent odhadní ceny uvedené nemovitosti, a to až na dobu třiceti let.
peníze za nemovitost
Jistě, i zde se ony peníze toliko půjčují a bude je nutné vrátit, ale člověku se tu víc důvěřuje, více se zastává názor, že je tento svého štěstí strůjcem. A proto se sice zjišťuje, zda bude schopen splácet, ale nároky nejsou přehnané. Kdyby totiž neplatil, mohl by se rozloučit se svou nemovitostí, jíž by se poskytovatel odškodnil.
Ale vzhledem k tomu, jaké podmínky se u této hypotéky nastavují, je podobný černý scénář velice nepravděpodobný. A zpravidla je tedy tato hypotéka naopak pomocí, jež dokáže kdekoho spasit. I toho, koho všude jinde odepsali.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup