Nezapomeňte na solární plachtu

Pokud si člověk pořizuje na svou zahradu vlastní bazén, představuje si logicky, že v tomto bude mít čistou a teplou vodu, v níž bude radost se kdykoliv za teplých dní a možná nejen za těchto smočit. To dá rozum.
Ovšem jistotu, že tomu tak bude, nemá prakticky nikdy. A ani nemůže mít. Protože kolem takového bazénu vesměs roste různá vegetace a zejména ze stromů do oné vody tu a tam něco spadne, nejednou se tam práší a i vítr tak může přispět nějakým tím poletujícím smetím, a kdeco může být do oné vody zaneseno i přímo koupajícími se osobami. Takže se voda zákonitě dříve či později počíná kazit.
plavání u dna

Ne každému znečištění dokáže takový majitel bazénu zabránit. Ovšem aspoň před tím, čemu se dá vzdorovat, by se chránit měl. A jedním z ideálních prostředků, jímž se dá znečištění zabránit, je třeba právě solární plachta na bazén. Protože je-li tato v době, kdy bazén není používán, přes tento natažena, je logické, že nečistoty skončí na ní a nikoliv ve vodě.
lehátka u bazénu

A tato plachta, je-li položena přímo na vodní hladinu, pak skýtá i svou druhou přednost, jež již byla nakousnuta výše – a to tu, že je díky ní a slunečním paprskům jí přikrytá voda během dne ohřívána, a to dokonce zadarmo. A v noci pak tatáž plachta brání předčasnému vychladnutí, což je rovněž plus, jež této plachtě musíme přičíst k dobru.
bazén v interiéru

Sehnat dnes solární plachtu není žádný velký problém. A máme dokonce i na výběr, co se třeba velikosti a barvy týká. A zatímco na barvě zase až tak moc nesejde, tu si může vybrat každý podle svého vkusu, na velikosti záleží. A každý by si měl vybrat takovou, jež velikostí odpovídá právě tomu kterému bazénu. Protože plachta menší nezabrání natolik efektivně znečištění vody a ta větší také nemůže plně využít svůj potenciál.
A tak je třeba zvolit plachtu přesně vyhovující konkrétním potřebám. A navíc i takovou, jež odolá vlivu bazénové chemie, bez níž rovněž nelze uchovat vodu čistou, a jež je natolik silná, že odolá i leckterým mechanickým vlivům.
Jen taková plachta prokáže člověku ty nejlepší služby. A díky ní bude koupání radost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup