Používání přípravků s chlorem ve vašem bazénu nese značná rizika

Bazénářství – tak by se dala pojmenovat dnešní velmi populární „věda“, která se zabývá nejen výrobou a ošetřováním samotného bazénu, ale především úpravou bazénové vody. Pokud tedy bazén vlastníte nebo se chystáte ho koupit, pak je třeba mnoho informací nastudovat, abyste za případné opravy, rekonstrukce nebo nehody neplatili ještě mnohem více než za samotný bazén.
šplouchání vody.jpg
Jedním z největších problémů přitom bývá volba správného a šetrného prostředku pro úpravu bazénové vody. Nač však bazénovou vodu upravovat? Nestačí obyčejná voda? To určitě ne. Voda jako taková (laicky řečeno kohoutková) se po určité době kazí a právě vhodné prostředky zkáze vody zabraňují. Dalším důvodem je samozřejmě i hygiena či ošetřování vnitřních stěn bazénu, které už tak jsou velmi namáhány tlakem vody. A samozřejmě udržování čistoty vody.
Na trhu existují mnohé druhy přípravků, které se liší jak svou účinností, šetrností k životnímu prostředí, tak ale i svým složením. Výrobky obsahující chlor ve formě tzv. „chlornanů“ jsou velmi účinné, co se týče hygieny a čistoty vody. Nicméně pro člověka nejsou úplně zdravotně nezávadné. Způsobují podráždění kůže, nosní sliznice, vyvolávají alergii, a pokud se to s používáním chlornanových přípravků přežene, pak nastávají i vážnější problémy.
děti v bazénu.jpg
Jak tedy správně chlornanové prostředky používat?
Je proto třeba brát na vědomí, že přípravku ve vodě může být jen určité množství, tedy určitá koncentrace. Tyto hodnoty jsou psané na etiketě každého takového přípravku. Je však třeba znát hodnotu objemu vody ve vašem bazénu a pak už si jen velmi lehce dopočítáte objem přípravku, který je třeba do bazénu přimíchat. Jakmile je hodnota koncentrace chloru v bazénu vyšší než má být, způsobuje nejen zdravotní problémy, ale začne i čpět a usazovat se na stěnách a podlaze bazénu ve formě bílých krystalků (jedná se o chloridy), které se z povrchu jen velmi těžko odstraňují. Dejte si na to tedy pozor, nebo vyzkoušejte na místo chlorových přípravků šetrnější prostředky .
Přeji vám mnoho krásných chvil strávených s vaším (čistým) bazénem!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup