Přemýšlejte o víkendovém bydlení v mobilním domě

Jistě namítnete, že na jeho pořízení nemáte dostatek financí, nevlastníte pozemek a najdete
mnoho dalších důvodů, proč odmítnout.
 
Ve skutečnosti se cena mobilního domu může rovnat jenom třetině ceny, kterou byste zaplatili za chatu, či chalupu. Stačí projít webové stránky prodejců, kteří často nabízejí starší modely se slevami. Není od věci, pokud se podíváte i na prodeje již použitých domků, které za nesrovnatelně nižší ceny udělají stejnou službu. Máte možnost výběru domků z různých materiálů, velikostí a typů. 
cesta z kopce
 
Pak jen zbývá pohlédnout se po vhodné lokalitě, dobře dostupné z vašeho bydliště a vybrat pozemek. Ten nemusí nutně mít velkou rozlohu, ale ideálně s možností připojení elektřiny a vody. Mnohdy se k těmto účelům hodí méně užívané, nebo pustnoucí zahrady v koloniích za městy. Stačí se poptat v širší rodině, kolegů v zaměstnání, či se podívat na internetové stránky obcí, které často nabízejí pozemky nehodící se ke stavbě klasických zděných domů.
Protože dům opatřený koly v  podstatě parkujete, není třeba složitě vyřizovat stavební povolení.
Dopravu domu, samotné usazení a další technické náležitosti spojené s umístěním vašeho mobilního bydlení zajistí přímo prodejce.
 dopravní značka pro karavany
Vytápění u těchto tzv. mobilheimů se děje pomocí plynových kotlů, (propan – butan) a je pro sezónní obývání plně dostačující. U většiny novějších typů se běžně setkáme i s klimatizací.
 
Na vás je už jenom příjemná povinnost zařídit si vaše druhé bydlení tak, abyste se zde cítili
příjemně a pohodlně, ať už se budete vracet z výletu, z rybolovu, nebo jste právě dopleli zahrádku.
A pokud se vám život v tomto domě zalíbí natolik, že se rozhodnete ho obývat trvale, není nic jednoduššího, než ho nechat opatřit dalšími vymoženostmi, jako celkové zateplení, nebo rozšíření obytné plochy o krytou verandu.
Největším bonusem u tohoto typu bydlení je možnost kdykoliv změnit jeho polohu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup