Treková obuv – módní hit a životní styl

Treková obuv je jedním z fenomenálních objevů moderní doby. Změnila život k nepoznání mnoha lidem a k největšímu zájmu o tento životní styl došlo v polovině 90. let, kdy pan Hudeček začal zásobovat své první obchody zahraničními výrobky excelentní kvality.
Byly to známé specializované krámky HUDY sport, byly naplněné až k prasknutí spacáky, stany, batohy, ale i funkčním oblečením a obuví. Prakticky každý výrobek splňoval již tehdy kvalitativní požadavky pro pohyb v přírodě.
bota do hor

Na pečlivém výběru a důkladném odzkoušení velmi záleží

Trekové boty se i dnes vyrábí podle požadavků zákazníků a především na základě zkušeností za několik desítek let tohoto obuvnického odvětví. Jestliže jste se rozhodli opatřit si něco takového, dbejte na základní doporučení zkušených vyznavačů outdooru:
Náročnost trasy – i když jsou všechny výrobky vystavené v regálech vkusné, módní a stylové, nezapomínejte na účelovost. Pro lehčí jednodenní výlety postačí textilní a více prodyšné typy, do náročnějších terénů mokřadů a do deštivého počasí zvolte celokožené a s vnitřní membránou Gore-Tex.
pěší turistika
Pohodlí a správná velikost – poměrně častou chybou je krátké zkoušení bot. Většina obchodů je vybavena skloněnou dřevěnou plošinou, kde je žádoucí boty pořádně zatížit a simulovat chůzi v terénu. Procházejte se v nich z kopce a do kopce, nikde nesmí tlačit, musí zkrátka dobře padnout. Nakupovat byste je měli v odpoledních hodinách, kdy nohy lehce otékají. Při pohybu z kopce musí platit zásada – prsty se nesmí v této poloze dotýkat špičky. Jednak budete trpět na otlaky stlačených nehtů a pak můžete i poškodit vodě nepropustnou membránu.
Přilnavost – musí dobře sedět na patě a v blízkosti kotníku, špička také nesmí být příliš úzká, aby si svalstvo chodidel dokázalo v klidové fázi odpočinout. Samozřejmostí je anatomická stélka, podporující obě klenby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup