Zázrak jménem paraván

Jsou-li mně osobně paravány odněkud známy, pak především z filmů pro pamětníky nebo z filmů popisujících staré dobré časy. A mám-li být ještě konkrétnější, pak jsou pro mne takové paravány spojovány především se svlékáním. Jednou se za takovým paravánem převlékal třeba domnělý zlotřilec krátce předtím, než si ho chtěli odvést páni inspektoři, jindy se za ním odhalovala vnadná slečna, jež měla být kvůli panujícím puritánským časům skryta mému zraku a jež si přes tento dráždivě přehazovala své prvorepublikové ošacení.
chlapec u paravánu
Ale jakkoliv pro mne paravány představují jenom a pouze toto, nejsou tím striktně limitovány. Používají se totiž dodnes a dodnes slouží ke svému účelu více než dobře. Logicky – protože kdyby tomu tak nebylo, dávno by už zmizely v propadlišti dějin.
Paravány slouží dodnes a leckde. Jsou stylové a praktické a lze je využít prakticky kdykoliv, třeba když chceme, aby v některé místnosti něco nebylo vidět. Máme dejme tomu někde v bytě nepořádek a neodmítnutelná návštěva už klepe na dveře? Není problém. Postavíme před to, co nemá být viděno, a nikdo se nic nedozví. Ba ještě budeme obdivováni, jakou stylovou věcičku jsme si to tam pořídili.
Nelíbí se nějaká místnost jenom nám? Stačí si do ní postavit paraván a rázem tato vypadá jinak a lépe.
Potřebujeme rozdělit velký pokoj na dva menší? Proč shánět zedníky a pouštět se do budování příčky, když paraván odvede daleko levněji a pohodlněji stejnou službu?
paraván s obrázky
A pokud pak tento zase nepotřebujeme? Opět žádný problém. Jednoduše se někam uklidí a nezabere ani příliš místa. A to ani ten malý, ale ani ten velký, případně ten někde uprostřed.
A těch materiálů, z nichž se paravány vyrábějí a z nichž si můžeme vybírat! Hliník, plast, dřevo, kov, látka, barevné sklo, hedvábí, papír, s nožkami i bez těchto, obyčejné i s LED diodami… Každému, co si jeho srdce žádá.
Paravány jsou prostě taková sice vcelku banální, ale přesto funkční a užitečná věcička. Což potvrzuje vlastně i to, že prý u nás zdomácněly už v sedmnáctém století, a to v sídlech nejvyšší šlechty, jež je znala pod názvem španělská stěna.
A i vy si dnes můžete žít jako ona nejvyšší šlechta. Protože paravány jsou tu k mání i pro vás.
Jsou lehké, snadno se jimi manipuluje, snadno zapadají do interiéru. Prostě jsou dokonalé. Na rozdíl od mnoha jiných věcí, jež k nám kdy, zejména v posledních dekádách, přicestovaly rovněž z Asie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup