Dokonalý relax

Kdo z nás by nerad odpočíval a relaxoval. Každý máme možná jinou představu, ale na čem se určitě shodneme, je plná vana napuštěná teplou vodou s rozpuštěnou koupelovou solí, s relaxační hudbou, v tlumeným světlem a pokud bude mít vana i masážní trysky, budeme si doslova chrochtat blahem.

Vířivky a sauny jsou nejrozšířenějším způsobem, jak dopřát našemu tělu relaxaci např. po náročném horském výšlapu, po celodenní lyžovačce na svahu. Nebo si dovedete představit něco úžasnějšího, než se naložit do vířivky a přes prosklenou stěnu se dívat na zasněžené vrcholky hor hned za vaší horskou chatou? Zní to jako otřepané klišé, ale v momentě, kdy tohle zažijeme, budeme si pro příště vybírat ubytování na horách jedině právě s onou vířivkou, bazénem nebo saunou.

Nic nezklidní naši mysl a neuvolní naše ztuhlé svalstvo zaručenějším způsobem než vířivka. Sednout si do vyhřáté vody, nechat tryskat vodu na naše namožené záda, nemuset na nic myslet a jen poslouchat šplouchání vody. Není divu, že pokud máme možnost, pořídíme si vířivku na naši zahradu, nebo si do naší vany v koupelně nainstalujeme aspoň ty trysky.

sauna

Ještě jednodušší na pořízení je sauna. Blahodárné účinky sauny jsou už mnohokrát ověřené a není divu, že právě Finové jim zcela propadli. Venku řádí zimní počasí, mrzne, jsou sněhové vánice a vy si v sauně dopřáváte teplo, které vás prohřeje do poslední buňky. A při ledové sprše odplavíte všechny škodliviny, které se z vás vypotí.

Že bydlíte v bytě a vířivka a sauna je pro vás v bytě nemyslitelná? Tak to vám nezbude, než navštívit nějaký veřejný akvapark nebo bazén, ale každopádně byste si ji jednou za čas měli dopřát.

bazén

A není nic víc vzrušujícího než si dopřát vířivku soukromě, ve dvou, se sklenicí šampaňského, jako zážitkový dárek pro dvojici.

Dopřejte si jednou za měsíc saunu nebo vířivku, uvidíte, jak se budete poté cítit dobře.