Jak prodat s.r.o

Přemýšlely jste nad prodejem s.r.o (společnost s ručením omezeným) Nevíte jak správně na to ? dokážeme vím poradit

Buď prodej s.r.o zařídíte samy nebo vám může pomoci spoustu společností které se v tomto směru pohybují, například prodej s.r.o Companies a office – u této firmy vím popíší veškerý postup a nabídnou vám vskutku levné a přijatelné ceny.

Dobře dohodnutá schůzka

Pokud si však chcete prodej s.r.o zařídit samy, celý postup si shrneme v tomto článku.

Prodej s.r.o – jako první je potřeba zvážit co vlastně máte v plánu prodívat. Prodej může mít totiž 3 různé formy.

  • Prodej majetku firmy
  • Prodej podílu v obchod. společnosti
  • Prodej podniku ( jako celku)

Prodej podniku jako celku je nejčastější využívanou formou. K převodu vlastnického práva z prodávajícího na kupujícího dojde na základě kupní smlouvy. V souvislosti tím pádem přecházejí také veškeré závazky firmy na kupujícího. Prodávající se tím pádem zavazuje odevzdat podnik kupujícímu. Kupující musí zaplatit stanovenou kupní cenu a musí převzít podnik.

JAK PRODAT FUNGUJÍCÍ FIRMU? Pokud chcete firmu prodat opravdu výhodně, musíte se na vše opravdu připravovat předem. Máme pro vás 8 věcí na co byste se měly především připravit?

1) buďte upřímní, Sdělte narovinu proč chcete firmu prodat (důvodů proč prodat firmu je opravdu mnoho například : firma nefunguje jak má, nepřináší vám to co jste od toho očekávaly. Pokud však prodáváte fungující firmu musíte uvést jiný důvod.

Upřímné jednání je základem obchodní etiky.

2) správné načasování může zvýšit zisk z prodeje. Pokud prodáváte firmu ve fázi růstu kupující jsou ochotni zaplatit i velkou sumu.

3) Smlouva o prodeji je nedílnou součástí prodeje, Veškeré záležitosti týkající se vypracování smlouvy a následného podpisu je vhodné konzultovat s právníky. Tím dojde k bezpečnému zařízení prodeje bez veškerých komplikací.

4) dbejte na férové jednání s osobou které firmu chcete prodat. stanovte si podmínky se kterými budete spokojeni jak vy tak i druhá strana

5) Pokud se ve firmě nachází nějací zaměstnanci upozorněte je na to že chcete firmu prodat. Komunikace ve fungující firmě je totiž velice důležitá, Proto by měly být zejména manažeři informováni o probíhající situaci. Stávající manažeři většinou zůstávají ve firmě i po prodeji, alespoň na nějakou dobu.

Prodej s.r.o

JAK PRODAT PODÍL VE FIRMNĚ

V jedné korporaci může mít společník pouze jeden podíl.

Ale jak vyřešit a jakým způsobem když chce společník firmu opustit?

1)společník má možnost ukončit účast, a to formou vypořádacího podílu.

2) prodej podílu společníka někomu jinému. Nedochází tedy k prodeji celé společnosti, ale pouze k výměně jednoho společníka prodávajícího svůj podíl.

jedná se o snadnější způsob, protože nezasahuje do vnitřních záležitostí podniku.