Tajemství rozinek

Rozinky či hrozinky? Ať tak či tak v každém případě se jedná o sušené kuličky hroznového vína, které snad každé dítě nenápadně vydloubává z vánoček, mazanců, žemlovek, závinů a dalších dobrot. I když se rozhodně nejedná o další skvělou novinku v oblasti zdravé výživy, ale o potravinu známou již několik staletí, neklesá výčet jejich pozitivních přínosů pro naše tělo. A co jste o těchto sladkých drobečcích možná netušili?Rozinky s oříškem

  • I když si většina dospělých dopřeje hroznové víno raději v tekuté a kvašené formě než v podobě rozinek, nemusí tomu tak být, až vám sdělím, že i z těchto suchých bobulek nějaký ten alkohol kápne. A rozhodně se nejedná jen tak o nějaký sprostý „krabičák”. Jde o tzv. slámová vína, která vynikají svou sladkou chutí, složitou výrobou a také poměrně vysokou cenou. Taková 0,2 litrová láhev vás tak klidě může přijít na nějakých šest set korun českých.
  • Budete-li chtít dopřát něco dobrého na zub svým domácím mazlíkům, speciálně kočičímu či psímu příteli, vyhněte se raději rozinkám. Ty jsou totiž obzvláště pro psy a kočky toxickou záležitostí.
  • S každou rozinkou přichází kapka zdravé krve. Toto pořekadlo jste klidě mohli slyšet z úst vašich babiček. Proč ale zrovna toto spojení? Odůvodnění je jednoduché! Rozinky mají velice prospěšnou vlastnost, a to tu, že dokáží rozpouštět krevní sraženiny a také předcházet jejich vzniku.
  • Při jejich konzumaci je ale nutné dávat si pozor na možnou https://www.ulekare.cz/nemoci-vysetreni/bakterie alergickou reakci, která se nedostavuje kvůli ovoci samotnému, ale vinou oxidu siřičitého, kterým jsou ve většině případů ošetřeny, a jež je častým alergenem. Trpíte-li jeho intolerancí, je lepší pořídit si rozinky od Nakličeno.cz , které jsou v bio kvalitě.

štola s rozinkami

  • Velice málo známým faktem je, že mohou rozinky sloužit také jako velice spolehlivý konzervant masa, a to z toho důvodu, že jsou úspěšné při boji s patogenními bakteriemi.
  • I když se jim spousta osob na dietách vyhýbá, není k tomu nejmenší důvod (pokud tedy nejsou doslazovány)! Právě naopak! Rozinky představují skvělý zdroj energie, a navíc pomáhají zahnat neutěšitelnou chuť na sladké.