Zatočte s obezitou dříve, než ona zatočí s vámi

Zatočte s obezitou dříve, než ona zatočí s vámi

I přes různé edukační programy, které české ministerstvo zdravotnictví pořádá, si stále mnoho lidí myslí, že obezita je pouze estetický problém. To však není pravda. Estetika v tomto ohledu hraje až poslední housle. Tím největším problémem spojeným s obezitou je možnost výskytu různých druhů chronických onemocnění u lidí, kteří mají příliš vysokou nadváhu, případně dokonce trpí obezitou. Je také dokázáno, že jedinci s problematickou váhou, disponují častěji i duševními poruchami typu deprese nebo úzkost.

Rajče

Eliminovat níže zmíněné problémy často úplně nelze, ale je-li člověk obézní, rozhodně mu zhubnout neuškodí. Je však dobré si předem určit pevný cíl, a k tomu může výborně pomoci výpočet BMI. Jedná se o mnohem přesnější způsob na zjišťování podvýživy, potažmo obezity, než je prosté vážení. Dle výsledku pak snadno lze vypočítat, na jaké číslo je vhodné se dostat a toho se držet a použít jako cíl všeho snažení.

Rýže

Vhodná potrava

Léčba obezity není principiálně kdovíjak komplikovaná. V podstatě stačí je správně jíst. To je však mnohdy mnohem složitější, než by si jeden mohl myslet. Vzhledem k tomu, že dnešní společnost je zvyklá stravovat ve stáncích s rychlým občerstvením, kde se prodává prakticky jen nezdravé jídlo, není ani divu, že patříme v Evropě mezi nejobéznější národy. Když k tomu ještě připočtete typickou českou kuchyni a nedostatek pohybu, je jasné, odkud vítr vane. Důležité je se stravovat primárně jídly s minimálním obsahem tuků a cukrů.

Kdo si myslí, že nemá šanci svépomocí ubrat na váze či už to několikrát zkoušel a nefungovalo to, může klidně navštívit odborníka na stravování. Dietologové i výživoví poradci jsou dnes navštěvování v hojné míře, takže se rozhodně nebude jednat o žádnou ostudu. Většinou je za nedostatečnými výsledky skrytý detail, jehož odstranění nakonec k toužebnému hubnutí vede.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup