Vestavěná skříň by měla také nějak vypadat

Jakmile vstoupíte do místnosti, kde je vestavěná skříň na míru, první, čeho si na ní povšimnete, jsou zpravidla její posuvné dveře. Teprve později začnete zkoumat, jakým způsobem je vyřešen její vnitřek, jak jsou tu uspořádány jednotlivé regály, kde se nachází drátěný program, kde tyč na šatní ramínka, kde zásuvky pro spodní prádlo, a kde fochy se složenými tričky.

Posuvné dveře vestavěných skříní bývají zpravidla zhotovené od podlahy až ke stropním traverzám či zkosení u půdních vestaveb, anebo uzavírají nevyužitý prostor např. u domovního schodiště, čímž vyplňují místnosti poměrně velkou plochou. Velmi pak záleží na tom, jak tato plocha bude vypadat, resp. jak ji sladíme s okolím.

šatní ramínko

Bílé dveře – výhodou bílé barvy je schopnost kombinovat ji v podstatě se vším. Hodí se k dřevěnému masivu, k umělým i živým pokojovým rostlinám, ke všem typům a barvám koberců, svítidel, rolet, závěsů či žaluzií. Bílou stěží něco pokazíte a můžete ji navíc doplnit nějakým zajímavým nevtíravým potiskem.

šaty ve skříni

Růžová barva – s růžovou barvou se v dnešní době můžete setkat u mnoha druhů výrobků včetně oděvů a může se to týkat i mužů. Ve skutečnosti není růžová barva typická pouze pro ženy, naopak je dokonce výrazem mužnosti a dostatečného sebevědomí, mimochodem, víte o tom, že růžová byla velmi oblíbená mezi muži již ve středověku? Růžová vám ovšem přinese i další zajímavou vlastnost, a sice je to barva laskavosti, porozumění, empatie, pochopení, přátelství a citu. V bytě doslova rozsvítí celou místnost, zvláště pak v kombinaci s bílou, zelenou a modrou.

Hráškově zelená – velmi zajímavé http://www.lidovky.cz/nejhorsi-restaurace-jak-je-poznat-jeste-nez-do-nich-vstoupite-p6c-/dobra-chut.aspx%3Fc%3DA110214_110149_dobra-chut_glu mohou být dveře v kombinacích barev zelené a bílé, pohled na ně vám může dodávat energii, tvůrčí elán a pocit osobní pohody.

Bronzová – pokud rádi sázíte na zemité barvy, např. oranžovou a hnědou, můžete vyzkoušet i bronzový nádech, bronz je jakousi kombinací zlaté a hnědé, což příznivě působí na zklidnění a zároveň podporuje kreativitu.